Iamillustrated.com

Vector art a creative works.

Adobe Illustrator Tutorial

Adobe Illustrator tutoriál:

LOGO PEKÁRNY 1. DÍL

V prvním díle si předvedeme, jak vytvořit grafiku v rustikálním stylu, která se dá použít třeba pro logo rodinné pekárny. Díky ostrým hranám a barevnosti vytváří grafika dojem dřevorytiny – proto označení venkovský (rustikální) styl. Tento styl ilustrace se vyznačuje výrazným kontrastem a tahem. A protože je výsledná grafika jen dvoubarevná a dostatečně robustní, je vhodná také na mnoho způsobů aplikací a tisků. Její tvorba také nevyžaduje obsáhlé znalosti Illustratoru – vystačíme si s minimem základních nástrojů.
Číst více  →

 

Adobe Illustrator Tutorial

Adobe Illustrator tutoriál:

LOGO PEKÁRNY 2. DÍL

Logo pekárny ve venkovském stylu - to je téma tohoto tutorialu. Díky ostrým hranám a barevnosti vytváří grafika dojem rustikální dřevorytiny. Tento styl ilustrace se vyznačuje také výrazným kontrastem a dynamíckým tahem. A protože je výsledná grafika jen dvoubarevná a dostatečně robustní, je vhodná také na mnoho způsobů aplikací a tisků.
Číst více  →

 

Adobe Illustrator Tutorial

Adobe Illustrator tutoriál:

MALÁ PONORKA

V tomto díle si za použití základních nástrojů Adobe Illustratoru předvedeme, jak vytvořit stylizovanou ponorku. Vyzkoušíme si základní práci, jako vytváření nebo úprava geometrických objektů pomocí bodů, táhel a cestáře. Od začátku se také zaměříme na používání klávesových zkratek. Znalost zkratek a osvojení si jejich používání zkracuje práci s nástroji a ruka na myši nám jednou bude při náročnější práci vděčná. Klávesová zkratka je v tutoriálu vždy napsaná v závorce, např. "(Ctrl+V)". Všechny potřebné nástroje, které nemáme zrovna na ploše, nalezneme v nabídce Okna.
Číst více  →

 

Adobe Illustrator Tutorial

Adobe Illustrator tutoriál:

MATERIAL DESIGN

Společnost Google stojící za stejnojmenným vyhledávačem, ale také třeba za socíální sítí G+, převléká své služby do nového vizuálního stylu nazvaného Material design. Charakterizují jej jasné linie, decentní barevnost a efekt vrstvenosti. Material design je tak ideální kandidát pro zpracovávání v Adobe Illustrator. Je ale třeba zmínit, že celá filozofie Material designu má ve skutečnosti komplikovanější pravidla, kterými se zabývat nebudeme. My se zaměříme na tvorbu ilustrace, jejíž grafická podoba bude Material designem pouze inspirována.
Číst více  →

 

Adobe Illustrator Tutorial

Adobe Illustrator tutoriál:

VYUŽITÍ 3D FUNKCÍ

Adobe Illustrator obsahuje několik nástrojů pro tvorbu trojrozměrných objektů. Jedná se sice jen o základní modelovací nástroje, přesto 3D modelování v AI výrazně rozšiřuje možnosti práce s vektorovou grafikou. Na výběr je hned z několika možností modelování prostorových objektů. Jsou to: Vytlačit a zkosit, Obkroužit a Natočit. V prvním díle si na tvorbě jednoduchého jablka představíme rotaci. Ovoce je na toto zpracování vhodné téma. Tutorial nezabere déle než 30 minut.
Číst více  →

 

Adobe Illustrator Tutorial

Adobe Illustrator tutoriál:

BLUEPRINT

Tento jednoduchý tutoriál je zaměřen na tvorbu ilustrace ve stylu technického výkresu, tzv. "modráku". Dnes je výsledek Diazotypie – technologie reprodukce dokumentů – nejčastěji označován anglickým slovem blueprint. Tvorba blueprintu je snadná a vhodná i pro ty, kteří s programem Adobe Illustrator teprve začínají. Naučíme se vytvořit vlastní vzorky a ukážeme si pár efektů, díky kterým bude naše lineární, dvoubarevná grafika vypadat stylově a zajímavě.
Číst více  →

 

Adobe Illustrator Tutorial

Adobe Illustrator tutoriál:

RUČNÍ 3D PÍSMO

V prvním dílu série věnující se 3D modelování v Illustrátoru jsme si vyzkoušeli, jak pomocí rotace vymodelovat realistickou ilustraci ovoce. V tom dnešním si za použití funkce Vytlačit a zkosit předvedeme jak vytvořit stylová písmena. Každý se někdy, ať už na internetu nebo v tištěných publikacích, setkal s textem, který byl opatřený 3D efektem. My si dnes vytvoříme skicované písmo, které se dá použít na grafiku letáku určeného třeba na školní nástěnku. Tutoriál je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé a zabere cca 45 minut.
Číst více  →

 

Adobe Illustrator Tutorial

Adobe Illustrator tutoriál:

3D TUŽKA

V závěrečném dílu série věnované 3D modelování v programu Adobe Illustrator se po možnostech Obkroužit (první díl tutoriálu) a Vytlačit a zkosit (druhý díl tutoriálu) budeme věnovat modelování pomocí natáčení. Nebudeme se ale věnovat jen jí. Protože třetí možnost modelování nenabízí příliš mnoho navíc, oproti běžným kreslícím funkcím Illustrátoru, předvedeme si, jak v kombinaci všech tří způsobů modelování (Vytlačit a zkosit, Obkroužit, Natočit) vytvořit ilustraci stylizované tužky.
Číst více  →